СКОНТО ООД

ЮЗ Трета лига стартира на 6 август с 22 отбора ПДФ Печат Е-мейл
Петък, 22 Юли 2022 15:33
Президентът на БФС Борислав Михайлов (вдясно) присъства на тегленето на жребия за новия сезон в ЮЗ Трета лига

Днес в Национална футболна база „Бояна“ бе изтеглен жребият за новото първенство в Югозападната Трета лига, информира официалният сайт на централата bfunion.bg

Президентът на БФС Борислав Михайлов приветства участниците, като по негова лична инициатива всички клубове получиха по 12 висококачествени топки „Адидас“. 

„Желая успех на всички участници. Сигурен съм, че през новия сезон ще станем свидетели на още по-атрактивни двубои и засилена конкуренция за радост на всички почитатели на футбола у нас“, заяви Борислав Михайлов. 

Президентът на АФЛ Румен Вълков (вляво) по време на церемонията

Официалната церемония бе водена от председателя на ЗС-София Петко Петков в присъствието на техническия директор на БФС Георги Иванов, директора „Първенства и турнири“ на централата Валентин Чакъров, президента на Аматьорската футболна лига Румян Вълков и секретаря на Зоналния съвет Николай Младенов.

През кампанията 2022/23 г. в шампионата се включват четири формации, представители на професионални клубове, което увеличава броя на участниците на общо 22. 

Поради по-големия брой отбори, на работна среща с клубовете бе решено форматът на първенството да бъде променен и то да протече в две фази както следва: в първата фаза ще бъдат обособени две групи от по 11 участника, които ще играят на разменено гостуване; след приключването на първата фаза отборите, заели първите пет места във всяка група, се класират за първата десетица, а останалите формират плейоф за оставане в Трета лига. Победителят в челната десетица ще се класира за Втора професионална лига за сезон 2023/24, а от групата ще изпаднат четири отбора.

Групите, изтеглени на днешния жребий са представени по-долу.

 

Югозападна Трета лига, група „А“

Марек (Дупница)

Чавдар (Етрополе)

Банско Тийм

Пирин (Гоце Делчев)

Балкан (Ботевград)

Септември II (София)

Левски Раковски

Ботев (Ихтиман)

Сливнишки герой (Сливница) 

ЦСКА 1948 III (София)

Славия II (София)

 

Югозападна Трета лига, група „Б“

Септември (Симитли)

Рилски спортист (Самоков)

Гранит (Владая)

Оборище (Панагюрище)

ФК Кюстендил

Надежда (Доброславци)

ОФК Костинброд

Вихрен (Сандански)

Пирин (Разлог)

Левски II (София)

ЦСКА-София II

Velsport24.com

 
Следете ни в:

ЮЗ Трета лига, гр. 1 - IX кръг

30 септември 2022 г. (петък) - 16:00 ч.

КРЛевски Раковски (Сф)1:1Банско тийм           

30 септември 2022 г. (петък) - 17:00 ч.

КРСливн. герой1:4Марек (Дупница)
КРБотев (Ихтиман)0:2Чавдар (Етр)
КРЦСКА 1948 III (Сф)3:5Славия II (Сф)
КРСептември II (Сф)2:0Пирин (ГД)
 Балкан (Бот)-почива

ЮЗ Трета лига, гр. 2 - IX кръг

30 септември 2022 г. (петък) - 17:00 ч.

КРНадежда (Добр)2:2Оборище (Пан)
КРОФК Костинброд1:0Гранит (Владая)
КРПирин (Разлог)2:2Септември (Сим)
КРВихрен (Санд)1:1Рилски спортист

4 октомври 2022 г. (вторник) - 16:00 ч.

16:00Левски II (Сф)-:-ЦСКА II (Сф)
 ФК Кюстендил-почива

"А РГ - Пазарджик, гр. 1 - IV кръг

24 септември 2022 г. (събота) - 17:00 ч.

КРСпартак (Пещера)1:0Оборище II (Пан) 
КРБрацигово2:2Хебър II (Пз)
КРЛевски (Пат)3:0Тракиец (Глав) 

25 септември 2022 г. (неделя) - 17:00 ч.

КРЮнак (Ивайло)3:4Локомотив (Септ)
КРСпартак (Кал)2:1Марица (Белово)

"А" РГ - Пазарджик, гр. 2 - IV кръг

24 септември 2022 г. (събота) - 17:00 ч.

КРТракия (Пз)1:4Чепинец (Вел)
КРБалкан (Варвара)4:0Величково

25 септември 2022 г. (неделя) - 17:00 ч.

КРВихър (Ветрен)1:5Сарая
КРЛозен2:0Ботев (Черн)
КРЧико-Бунара (Бяга)7:1Звезда (Семчиново)

Обл. п-во за деца - I кръг

25 септември 2022 г. (неделя) - 10:30 ч.

СЛЧепинец (Вел)3:0Локомотив (Септ)

Класиране - ЮЗ Трета лига, гр. 1

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Марек (Дупница)8+1824
 2 Чавдар (Етрополе)8+1221
3Славия II (София)7+715
4Сливнишки герой (Сливница)6+112
 5 Банско тийм8-111
6Балкан (Ботевград)8-210
7Септември II (София)9-58
8
ЦСКА 1948 III (София)7-17
9Ботев (Ихтиман)7-46
10
Левски-Раковски (София)8-125
11Пирин (Гоце Делчев)8-133
  

Класиране - ЮЗ Трета лига, гр. 2

 Отбор

М

Г.Р.Т
1ОФК Костинброд8+922
 2 ФК Кюстендил8+915
3Оборище (Панагюрище)8+215
4Рилски спортист (Самоков)8+210
 5 Вихрен (Сандански)7+610
6Септември (Симитли)8+39
7ЦСКА II (София)6 08
8
Гранит (Владая)8-38
9Левски II (София)6-45
10
Пирин (Разлог)6-114
11Надежда (Доброславци)9-133
  

Класиране - "А" РГ - Пз, гр. 1

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Хебър II (Пазарджик)4+2310
 2 Брацигово4+810
3Левски (Паталеница)4+89
4Спартак (Калугерово)4+29
 5 Локомотив (Септември)4-86
6Спартак (Пещера)4-46
7Марица (Белово)4-73
8
Оборище II (Панагюрище)4-73
9
Юнак (Ивайло)4-83
10Тракиец (Главиница)4-70
  

Класиране - "А" РГ - Пз, гр. 2

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Балкан (Варвара)4+1912
 2 Чепинец (Велинград)4+1612
3Чико-Бунара (Бяга)4+89
4Величково4+59
 5 Сарая4 06
6Лозен4-66
7Вихър (Ветрен)4-103
8
Звезда (Семчиново)4-103
9
Тракия (Пазарджик)4-80
10Ботев (Черногорово)4-140
  

Кой е тук?

В момента има 42 посетителя в сайта

Приятели

. .
.