СКОНТО ООД

altech.bg%20
Александра Начева е №1 при младите спортисти за 2018-а ПДФ Печат Е-мейл
Вторник, 08 Януари 2019 23:38
Състезателката в тройния скок Александра Начева напълно заслужено спечели първото място в класацията

Лекоатлетката Александра Начева бе избрана за най-добър млад спортист на България за 2018 г. Тя спечели безапелационно осмото издание на анкетата на сайта за детско-юношески спорт Viasport.bg, S Media и Фондация „Играй с Развитие“.
 
През изминалата година Начева стана шампионка в тройния скок на младежките олимпийски игри в Буенос Айрес, златна медалистка е от световното първенство при девойките под 20 г. в Тампере и сребърна от европейското до 18 г. в Дьор. Тези постижения й донесоха 1507 точки за класацията, в която участваха рекордните 159 спортни журналисти, сред които бе и главния редактор на velsport24.com Филип Устабашиев. Те посочиха общо 42-ма състезатели от 21 вида спорт в анкетните си карти, както и шестима треньори на подрастващи и 4 отбора.
 
Алекс си тръгна с колело на българския производител Sprint от церемонията, която се проведе в невероятната обстановка на Образователно-спортен комплекс „Лозенец“.
 
През 2017 г. Начева бе първа подгласничка в класацията на плувеца Антъни Иванов, който сега остана втори с 1182 точки. На трета позиция за 2018 г. с 1100 точки се нареди тенисистът Адриан Андреев, за когото това е рекордно пето влизане в топ 10 при младите.
 
Златната десетка се допълва от: Мариела Костадинова/Панайот Димитров (акробатика), Боряна Калейн (художествена гимнастика),  Едмонд Назарян (борба), Валентин Андреев (лека атлетика), Христо Христов (вдигане на тежести), Ивет Горанова (карате) и Мария Делчева (бадминтон).
 
Преди Александра Начева приза за №1 при младите са печелили: Владимир Зографски (2011 г., ски скок), Ния Димитрова (2012, биатлон), Денис Димитров (2013, лека атлетика), Благой Найденов (2014, бокс), Даниел Асенов (2015, бокс) и Антъни Иванов (2016 и 2017, плуване).
 
Наставникът на Начева Стойко Цонов бе избран за най-добър треньор на подрастващи също с огромна преднина. Той получи 1140 точки и остави далеч зад себе си втория Борислав Георгиев (бокс) с 210 т.

Цонов бе награден с картина от пловдивската художничка Неда Начева и с купа, връчена от главния секретар на ММС Асен Марков пред всички треньори, присъствали на церемонията. Цонов се присъедини към елитната компания от специалисти, вдигали купата за №1 на Viasport.bg, в която са: Камелия Дунавска (художествена гимнастика, 2013 г.), Александър Димитров (футбол, 2014 г.), Драган Иванов (волейбол, 2015 г.), Асен Пандов (шорттрек, 2016) и Ангел Стойков (футбол, 2017).

Девойките от националния отбор по волейбол (U17), водени от Стоян Гунчев, спечелиха купата за най-добър отбор, след като изпревариха с огромна преднина юношеските национали по бокс.
 
Волейболистите под 16 г., които станаха балкански шампиони, и техният треньор Мартин Стоев пък получиха специалния приз на Фондация „Играй с Развитие“.

С наградата „Воля за победа“ бе отличен 13-годишният Емил Кондев от Пазарджик, който е роден с аутизъм, но тренира плуване и през 2018-а спечели първите си медали.

Интересен сюжет от церемонията бе, че много от отличените получиха своите награди от действащи спортисти, които до скоро са били в полезрението или дори са печелили анкетата на Viasport.bg за подрастващи. Сред тях бяха Димитър Кузманов (тенис) и Александра Стублева (карате), които са били победители в месечните анкети в зората на сайта; Стефани Стоева (бадминтон), която намери място в първата Златна десетка през 2011 г., както и победителят за 2013 г. Денис Димитров (лека атлетика). 

Освен със специалните статуетки, отличените бяха наградени с мобилни телефони и раници от А1, спортна екипировка от Asics, книги от издателство Жануа ′98, биографията на Новак Джокович от Шамбала консулт, списания СПРИНТ и други предметни награди. 

Viasport.bg и S Media благодарят на Образователно-спортен комплекс „Лозенец“, който бе домакин на тържеството, на Фондация „Играй с Развитие“ за успешното партньорство, на А1, Asics, производителя на колела Спринт, на издателствата Жануа 98 и Шамбала консулт, както и на Дизайн кетъринг, Мегареклама и Анимес 3000, които помогнаха за осъществяването на церемонията. 

Част от отличията, които получиха най-добрите млади спортисти на България за 2018-а

Топ 10 на най-добрите спортисти на България за 2018 г.
 1. Александра Начева (лека атлетика) 1507 точки
 2. Антъни Иванов (плуване) 1182
 3. Адриан Андреев (тенис) 1100
 4. М. Костадинова/П. Димитров (акробатика) 682
 5. Боряна Калейн (худ. гимнастика) 556
 6. Едмонд Назарян (борба) 527
 7. Валентин Андреев (лека атлетика) 402
 8. Христо Христов (вдигане на тежести) 375
 9. Ивет Горанова (карате) 358
10. Мария Делчева (бадминтон) 230 
 
Треньор №1 на подрастващи за 2018 г.
1. Стойко Цонов (лека атлетика) 1140 точки
 
Отбор №1 при подрастващите за 2018 г.
1. Национален отбор по волейбол за девойки под 17 г. 970 точки

Източник и снимки: Viasport.bg

Още подробности за класацията ТУК

Топ 10 на редакцията на velsport24.com:

 1. Александра Начева (лека атлетика)
 2. Антъни Иванов (плуване)
 3. Едмонд Назарян (борба)
 4. Валентин Андреев (лека атлетика)
 5. Адриан Андреев (тенис)
 6. Христо Христов (вдигане на тежести)
 7. Ангел Русев (вдигане на тежести)
 8. Галя Шатова (вдигане на тежести)
 9. Диана Петкова (плуване)
10. М. Костадинова/П. Димитров (акробатика)

Треньор №1 на подрастващи за 2018 г.
1. Стойко Цонов (лека атлетика)

Отбор №1 при подрастващите за 2018 г.
1. Национален отбор по волейбол за девойки под 17 г.  

 
sport83.com/bg mallbg.com%20
Следете ни в:

ЮЗ Трета лига - XI кръг

12 октомври 2019 г. (събота) - 16:00 ч.

КРРилски спортист
1:1Оборище (Пан)
КРЧавдар (Етрополе)4:2Надежда (Добр)
КРБанско1:0Беласица (Пч)
КРБотев (Ихтиман)0:2ФК Кюстендил
КРМарек (Дупница)
1:1Септември (Сим)
КРСливнишки герой0:0Миньор (Пк)
КРПерун (Кресна)0:3Спортист (Своге)

23 октомври 2019 г. (сряда) - 16:00 ч.

16:00Вихрен (Санд)
-:-Балкан (Бот)
Пирин (Разлог)-почива

4-та лига Пз - VIII кръг

12 октомври 2019 г. (събота) - 16:00 ч.

КРТракия (Пз)1:1Балкан (Варвара)
КРРодопи (Коз)0:2Левски (Пат)
КР  Вихър (Ветрен)0:2Тракиец (Глав)
КРВеличково4:0Сарая

13 октомври 2019 г. (неделя) - 16:00 ч.

КРЧепинец (Вел)9:0Лозен
КРЧико-Бунара (Бяга)7:1Марица (Белово)
КРСпартак (Кал)4:0Светкавица (Син)    
КРЛокомотив (Септ)1:2Брацигово
hippoland.net
shopsector.com%20

Временно Класиране - ЮЗ Трета лига

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Миньор (Перник)
11+2329
2ФК Кюстендил11+1022
3Септември (Симитли)10+820
4Вихрен (Сандански)10+6 20
5Спортист (Своге)10+419
6Оборище (Панагюрище)11+918
7Сливнишки герой (Сливница)10+818
8
Беласица (Петрич)10-115
9
Надежда (Доброславци)10 011
10
Банско10 011
11Чавдар (Етрополе)11-110
  12Ботев (Ихтиман)10-89
13Марек (Дупница)10-139
14Рилски спортист (Самоков)10-117
 15  Перун (Кресна)11-187
16Пирин (Разлог)10-87
17Балкан (Ботевград)9-86
 

Временно класиране

Голмайстори - ЮЗ ТЛ (след VI кръг)

6Методи КостовВихрен (Санд)
6Калоян ЙосифовМиньор (Перник)
5Николай БотевЧавдар (Етрополе)
5Росен ЙордановМарек (Дупница)
shopsector.com%20

ЮЗ Трета лига - XII кръг

19 октомври 2019 г. (събота) - 16:00 ч.

16:00Оборище (Пан)-:-Ботев (Ихтиман)
16:00Беласица (Пч)
-:-Марек (Дупница)
16:00ФК Кюстендил-:-Сливнишки герой
16:00Надежда (Добр)
-:-Вихрен (Санд)
16:00Спортист (Своге)-:-Чавдар (Етрополе)
16:00Септември (Сим)-:-Рилски спортист
16:00Балкан (Бот)-:-Банско
16:00Пирин (Разлог)-:-Перун (Кресна)
Миньор (Пк)-почива

Класиране - 4-та лига - Пазарджик

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Чико-Бунара (Бяга)8+4124
2Спартак (Калугерово)8+619
3Брацигово8+2918
 4 Чепинец (Велинград)8+2218
5Левски (Паталеница)8-116
6Балкан (Варвара)8+1213
7Локомотив (Септември)8+513
 8 Марица (Белово)8+112
9Величково8+110
10
Тракиец (Главиница)8-29
11Родопи (Козарско)8-28
 12 Лозен8-316
13Тракия (Пазарджик)8-116
14Сарая8-106
 15  Вихър (Ветрен)8-211
 16 Светкавица (Синитево)8-391
 

Временно класиране

4-та лига Пз - IX кръг

19 октомври 2019 г. (събота) - 16:00 ч.

16:00Сарая-:-Тракия (Пз)
16:00Левски (Пат)-:-Величково 
16:00Брацигово-:-Вихър (Ветрен)
16:00Лозен-:-Родопи (Коз)

20 октомври 2019 г. (неделя) - 16:00 ч.

16:00
Светкавица (Син)
-:-Чепинец (Вел)
16:00Тракиец (Глав)-:-Чико-Бунара (Бяга)  
16:00Балкан (Варвара)-:-Локомотив (Септ)
16:00Марица (Белово)-:-Спартак (Кал)

Кой е тук?

В момента има 97 посетителя в сайта

Приятели

. .
.